featured

Borsa İstanbul’da bu hafta 26 hissenin tedbiri kalkacak – 8 Ocak 2024

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) kararı doğrultusunda, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SNICA payları, bugün seans başından itibaren 07/02/2024 tarihli işlemlere kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

PAPIL payları ise 08/01/2024 tarihli işlemlerden itibaren 07/02/2024 tarihli işlemlere kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içermektedir.

PAPIL payında halihazırda uygulanan kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Bu hafta kalkacak olan tedbirler şu şekildedir:

  • 10 Ocak Çarşamba günü; INTEM ve ATEKS paylarına uygulanan kredili işlem yasağı, ATATP payına uygulanan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri, AKYHO için uygulanan kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbiri seans kapanışında sona erecek.
  • 11 Ocak Perşembe günü MRSHL, ALCAR, YAPRK ve EGEPO için uygulanan kredili işlem yasağı, BSOKE ve IHLGM payı için devreye alınan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri gün sonunda sona erecek.
  • 12 Ocak Cuma günü; KNFRT, RTALB, EDIP, KONKA, SEGYO, FMIZP, MRGYO, EYGYO, SKYMD, ONCSM payları için uygulanan kredili işlem yasağı, SAMAT için uygulanan kredili işlem yasağı, brüt takas, tek fiyat ve emir paketi tedbiri, DAGHL, SODSN ve DIRIT için devreye alınan kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbiri, ICBCT ve COSMO için uygulanan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri, seans sonunda kalkmış olacak.
Borsa İstanbul’da bu hafta 26 hissenin tedbiri kalkacak – 8 Ocak 2024
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!