featured

Borsa İstanbul’da 5 hisseye tedbir – 20 Aralık 2023

Borsa İstanbul, yaptığı açıklamada 5 şirketin üzerinde tedbir uygulayacağını duyurdu. Sermaye Piyasası Kurulu kararı çerçevesinde devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS), DESA, FORMT ve KGYO paylarını kapsayarak, bugün seans başından itibaren 19 Ocak 2024 tarihli işlemlere kadar kredili işlemlere konu edilmeyecek.

AGROT ve YGYO payları için ise 20 Aralık 2023 tarihli işlemlerden itibaren 19 Ocak 2024 tarihli işlemlere kadar brüt takas uygulanacak. Bu süre zarfında ilgili paylarda halihazırda uygulanmakta olan kredili işlem yasağı tedbiri, brüt takas tedbiri uygulandığı süre boyunca devam edecek.

TETMT ve VKFYO payları ise 20 Aralık 2023 tarihli işlemlerden itibaren 19 Ocak 2024 tarihli işlemlere kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması uygulamalarını içermektedir.

Ayrıca, ilgili paylarda mevcut olan VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirleri, emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca geçerli olmaya devam edecek.

Borsa İstanbul’da 5 hisseye tedbir – 20 Aralık 2023
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!