featured

Bakan Şimşek’ten Chp’li Karatepe görüşmesine ilişkin açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Chp Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile dün gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla kabul ettiği Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladığını belirtti ve görüşmenin makamında gerçekleştiğini vurguladı.

Görüşmede Karatepe’nin önerilerini demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler çerçevesinde dikkate aldıklarını ifade eden Şimşek, ayrıca hükümetin uyguladığı ekonomi programı hakkında detaylı bir sunum yaptıklarını da belirtti. Ancak görüşmenin ardından Karatepe’nin kamuoyuna yansıyan mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izlediklerini söyledi. Şimşek, bu tutumun diyalog ve normalleşme ruhunu zedeleme riski taşıdığını dile getirdi.

Chp’li Yalçın Karatepe ne demişti?

Chp’li Karatepe ise görüşme sonrasında yaptığı açıklamada dört ana taleplerini ilettiklerini belirtmişti. Bunlar arasında asgari ücrete ara zam yapılması, emekli aylıklarının artırılması, tarımsal desteklerin çiftçilere ödenmesi ve vergi adaletsizliğinin giderilmesi yer alıyordu. Karatepe, görüşmenin sonunda hükümetin değişim iradesi göstermediğini öne sürerek, vatandaşların sorunlarının çözümü konusundaki umutsuzluğunu dile getirmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Şimşek’ten Chp’li Karatepe görüşmesine ilişkin açıklama
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!