featured

Bakan Mehmet Şimşek: Borsa bir oyun alanı değildir

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Borsa İstanbul’un 150. yıl Gong Töreni’nde yaptığı konuşmada, Türkiye ekonomisinin mevcut durumu ve enflasyondaki gerileme ile ilgili önemli gelişmeleri vurgulayarak, sermaye piyasalarının derinleştirilmesine yönelik hedeflere değindi.

Bakan Şimşek, Türkiye ekonomisinin ivme kazandığına ve enflasyondaki düşüş trendine işaret ederek, Borsa İstanbul’un 150. yıl kutlamalarında yaptığı konuşmada, sermaye piyasalarının derinleştirilmesinin öncelikli hedef olduğunu ifade etti.

Konuşmasında, benzer ülkeler arasında Borsa’nın bir oyun alanı olmadığını vurgulayan Şimşek, “Borsa bir oyun alanı değildir.” sözleriyle, sermaye piyasalarının ciddiyetini vurguladı.

Orta Vadeli Program çerçevesinde sermaye piyasalarını derinleştirmeyi amaçladıklarını belirten Bakan Şimşek, ekonomide öngörülebilirliğin artacağını ve programın güvenle karşılandığını dile getirdi. Ayrıca, sermaye piyasalarını çeşitlendirmenin önemine vurgu yaparak, finansal okuryazarlık konusunda SPK’nın çalışmalarına atıfta bulundu.

Borsa İstanbul’un 150. yıl kutlamalarında açıklanan BIST 500 endeksinin faaliyete geçmesini de değinen Bakan Şimşek, bu gelişmenin Türkiye’nin finansal piyasalardaki çeşitliliğini artıracağını ve uzun vadeli sermaye kaynaklarına erişimi güçlendireceğini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Mehmet Şimşek: Borsa bir oyun alanı değildir
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!