featured

Asgari ücrette ikinci toplantı sona erdi

Asgari Ücret Tespit Komitesi, 11 Aralık’ta gerçekleştirdiği ilk toplantının ardından, 2024 asgari ücretini belirlemek üzere ikinci toplantısını Türk-İş ev sahipliğinde düzenledi. Komite, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan bir grup, 7 milyonu aşkın doğrudan çalışan ve tüm vatandaşları dolaylı olarak ilgilendiren önemli bir kararın peşinde.

Toplantının başkanlığını yapan Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder liderliğindeki komitede, işveren heyeti Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işçi heyeti ise Türk-İş tarafından temsil edildi. Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, henüz net bir rakamın belirlenmediğini ifade etti.

Ağar, şu açıklamalarda bulundu: “TÜİK’in, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın görüşü alındı. Şu anda bir sonuç yok. Görüşmeler süratle devam edecek. Kısa zaman içinde mutabakata varlarak bitirilmesini arzu ediyoruz. Rakam konuşulmadı, henüz belli değil. Mutabakat olur mu, olmaz mı demenin anlamı yok; çünkü ortada rakam yok. Bu hafta içinde tekrar bir araya gelerek bu işin sonuca varmasını diliyoruz.”

Asgari ücret belirleme süreci, Türkiye genelinde çalışanların maddi durumunu etkileyen önemli bir faktör olup, komitenin alacağı kararlar geniş bir kesimi doğrudan ilgilendirecek.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Asgari ücrette ikinci toplantı sona erdi
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!