featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Asgari ücrete ara zam var mı? Asgari ücrete temmuzda ara zam yapılacak mı?

Asgari ücrete ara zam var mı? Asgari ücrete temmuzda ara zam yapılacak mı?

2024 Temmuz ayında asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da asgari ücretli çalışanlar arasında büyük bir heyecan ve beklenti hakim. 2022 ve 2023 yıllarında ocak ve temmuz aylarında iki kez zam yapılmıştı. Ancak, bu yılın Temmuz ayı zammıyla ilgili belirsizlik devam ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Işıkhan, ekonomik verilerin olumlu seyrettiğini vurgulayarak, ara zam konusunun gündemlerinde olmadığını ifade etti. “Aralık ayındaki düşüncemiz neyse aynı şekilde devam ediyor. Enflasyonla ilgili verilerimiz oldukça güzel geliyor. Hiçbir ara zam gündemimizde yok.” şeklindeki açıklamasıyla asgari ücrete Temmuz ayında ara zam yapılmayacağını belirtti.

Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan zammın ardından asgari ücret yüzde 49 artışla 17 bin 2 lira seviyesine ulaşmıştı. Ancak, Temmuz ayında herhangi bir zam yapılmayacak. Bu durum, asgari ücretli çalışanlar arasında farklı hissiyatlar uyandırabilir.

Şu anki asgari ücret tutarı 17 bin 2 lira olarak belirlenmiş durumda. Geçmiş yıllardaki gibi ocak ve temmuz aylarında iki kez zamlanmış olan asgari ücret, bu yıl Temmuz ayında herhangi bir artış yaşamayacak gibi görünüyor.

Asgari ücrete ara zam var mı? Asgari ücrete temmuzda ara zam yapılacak mı?
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!