featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. 3.000 TL emekli bayram ikramiyesi yattı mı? Kurban bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

3.000 TL emekli bayram ikramiyesi yattı mı? Kurban bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri, 4A, 4B ve 4C emeklilerine tahsis numaralarına göre belirlenen farklı günlerde gerçekleştirilecek. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri ise ödemelerini internet üzerinden sorgulayabilecekler.

Bu yılki Kurban Bayramı emekli ikramiyesi miktarı 3.000 lira olarak belirlendi ve ödemelerin tamamlanması için gözler ödemelerin yapılacağı tarihlere çevrildi. Bu ikramiyeden, sadece emekliler değil, şampiyon sporcular, köy korucuları, dul ve yetim maaşı alanlar ile diğer hak sahipleri de faydalanabilecekler. İkramiye ödemeleri toplamda 4 gün içerisinde tamamlanacak. İşte, emekli bayram ikramiyesi ile ilgili detaylar:

Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri başladı. Bu yıl, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi tutarı 3.000 lira olarak belirlendi. Bu ikramiyeden faydalanabilecek olanlar arasında, şampiyon sporcular, köy korucuları, şehit yakınları, gaziler, terörden zarar gören sivil vatandaşlar, dul ve yetim maaşı alanlar bulunuyor. İkramiye ödemeleri, 10-14 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

4C Emekli Sandığı emeklilerinin ödemeleri bugün başlıyor. 4B Bağ-Kur emeklileri ise ödemelerini 11 Haziran Salı günü alacaklar. 4A SSK kapsamında gelir ve aylık alanların Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ise 12-13-14 Haziran tarihlerinde yatırılacak.

Emekli bayram ikramiyesi yatanlar ve yatmayanlar, internet üzerinden kolayca sorgulanabilecekler. E-devlet üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sisteme giriş yaparak, “Emekliler için Bayram İkramiyesi ve Seyyanen Ödeme Sorgulama” yazarak sorgulama işlemi yapılabilir. Ayrıca, bankaların mobil uygulamaları ve internet bankacılığı üzerinden de hesaplardaki bakiyeler kontrol edilebilir.

Kurban Bayramı öncesinde, emekli ve memurların maaş ödemelerine de dikkat kesildi. Memur maaşları her ayın 15’inden sonra hesaplara aktarılırken, SSK emeklileri 17-26’sı arasında, Bağ-Kur’lular ise 25-28’i arasında maaşlarını alacaklar. Ancak, henüz emekli ve memur maaşlarının erken ödeneceğine dair bir açıklama yapılmadı.

Kurban Bayramı emekli ikramiyesinden SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerinin yanı sıra diğer hak sahipleri de faydalanabilecekler. Bu kişiler arasında, şampiyon sporcular, köy korucuları, dul ve yetim maaşı alanlar, gaziler, şehit yakınları ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar bulunuyor. Vefat eden sigortalının yerine ailesine ödenen dul ve yetim maaşları ise hisse oranlarına göre belirlenecek.

3.000 TL emekli bayram ikramiyesi yattı mı? Kurban bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!