featured

Çalışan emekliye müjde! Çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye yattı mı, ne zaman yatacak? Çalışan emekliler için ikramiye yasalaştı mı? Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ne zaman ödenecek?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündemde olan torba kanun teklifi, Türkiye’de faaliyet gösteren emeklilere özel ekonomik destek sağlanmasını amaçlıyor. Yapılması planlanan bir defaya mahsus ödeme, emeklilerin maddi sıkıntılarını hafifletmeyi ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu teklif, Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir adım olarak değerlendiriliyor.

29 Ekim’de kutlanan Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılına özel olarak planlanan 5 bin TL’lik ikramiye, sadece çalışan emeklilere yönelik bir düzenleme ile daha geniş bir kitleye hitap etmeyi amaçlıyor. Meclis tarafından kabul edilen teklif, hızla yasalaşarak, çalışan emeklilere özel ikramiye ödemelerini mümkün kılacak.

Bu özel ikramiye, emeklilere ek bir destek sağlamayı hedeflerken, teklifin en geç 27 Aralık tarihine kadar yasalaşması bekleniyor. Yasalaşma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından ödemelerin 25-29 Aralık haftasında hesaplara aktarılması planlanıyor.

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olan çiftçiler de bu düzenleme kapsamında ikramiye hakkından faydalanabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına göre, ilk düzenlemeden yararlanamayan çiftçi ve BAĞKUR’lu esnaf emekliler de dahil olmak üzere 4 milyon 689 bin emeklinin 5 bin TL ödeme imkanından yararlanması bekleniyor.

Bu şekilde, torba kanun teklifi Türkiye’deki çalışan emeklilere yönelik ekonomik destek sağlamayı ve Cumhuriyet’in 100. yılını özel kılan bu ödemeyle birlikte çeşitli kesimlere katkıda bulunmayı amaçlıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Çalışan emekliye müjde! Çalışan emeklilere 5000 TL ikramiye yattı mı, ne zaman yatacak? Çalışan emekliler için ikramiye yasalaştı mı? Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye ne zaman ödenecek?
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!