featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Konya Çimento’nun (KONYA) ÇED kararı belli oldu

Konya Çimento’nun (KONYA) ÇED kararı belli oldu

17 Mayıs 2024 tarihinde Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Konya Çimento Sanayii A.Ş. (KONYA) tarafından planlanan kalker ocağı ve kırma eleme tesisi kapasite artışı projesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Açıklamada, Konya Çimento tarafından planlanan kalker ocağı ve kırma eleme tesisi kapasite artışı projesi için “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verildiği ifade edildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan açıklamada şu detaylar verildi:

“ANTALYA ili SERİK, ilçesi GÖKÇEPINAR MAHALLESİ, 20065330 İŞLETME RUHSAT NUMARALI, 3106886 ERİŞİM NUMARALI SAHA mevkiinde bulunan KONYA ÇİMENTO SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ tarafından planlanan II-A GRUBU MADEN (KALKER) OCAĞI VE KIRMA ELEME TESİSİ ÜRETİMSEL KAPASİTE ARTIŞI projesi için Bakanlığımıza sunulan PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir. ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince II-A GRUBU MADEN (KALKER) OCAĞI VE KIRMA ELEME TESİSİ ÜRETİMSEL KAPASİTE ARTIŞI projesi’ne Valiliğimizce ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir’ kararı verilmiştir.”

Konya Çimento’nun (KONYA) ÇED kararı belli oldu
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!