featured

Google Haberler baştan aşağı yenilendi

Google Haberler, tüm dünyada kullanılan bir Google servisi. Günümüz internet gazeteciliğini de dönüştürdü. Çoğu içerik, Google Haberler’de üste çıkacak tarzda hazırlanıyor.

Google’nin haberciliği dönüştüren bu servisi baştan aşağı tekrar tasarlandı. Yeni tasarımla kullanıcıların ulusal haberler ile beraber uluslararası haberleri de kolayca takip edebilmesi amaçlanıyor.

Yeni tasarımda, Yerel haberler, Türkiye ve Dünya gibi kategoriler sol kısımdan üst kısma taşınmış. Hava durumu widget’ı ise artık ekranın sağ üst köşesinde küçük bir alan kaplıyor. Ayrıyeten içerikler, karışıklığa neden olmaması ve göz yorulmasına engel olmak hedefiyle daha fazla görsel ve daha büyük yazılarla sunuluyor.

Google tarafından gerçekleştirilen açıklamada yeni tasarımla alakalı “Bu değişiklik, yerel haberleri dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara sunmanın en son yolu. Geçen yıl, Google Arama’daki bir özelliği genişlettik, böylece dünyanın dört bir yanındaki okuyucular, Google sorgularıyla alakalı yerel haberler bulduğunda artık yerel haberlerden oluşan bir döngü görebilir. Bu sayede yerel haber yayıncılarından gelen haberler kolayca bulunabiliyor” diye belirtildi.

HABERLERİN DOĞRULUĞU KONTROL EDİLEBİLECEK

Tekrar tasarlanan Google Haberler, haberin doğruluğunu gösteren Doğruluk Kontrolü bölümüne sahip. Google doğrulama kontrolü adına Teyit, Doğruluk Payı gibi yerel doğrulama servisleriyle anlaşma sağlayarak bu hizmeti Türkiye’deki kullanıcılara da sunacak.

Google Haberler 125 ülkede ve 40 dilde kullanılıyor. Google’nin istatistiğine göre yayıncılar web sitelerine her ay 24 milyar tıklamayı Google Haberler vasıtasıyla alıyor.

Google Haberler baştan aşağı yenilendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!