featured

Apple iOS 16’nın pil yüzdesi simgesinde değişiklik yapıyor!

Apple cihazlardaki pil simgesi bir zamandır problem oluşturuyor. iOS 16’nın tekrar sunulan pil yüzdesi göstergesine ilk kez bakış sunulduğundan beri, insanlar simge hakkında güçlü fikirler ifade ettiler. 

Apple iOS 16’nın pil yüzdesi simgesinde değişiklik yapıyor!

Mevcut yinelemesinde, iPhone’unuzun pil kapasitesi yüzde 20’nin altına gerileyene kadar simge sabit kalıyor. Bu nedenle de çoğu durumda pilinizin ne kadar kaldığını anlamakta zorluk yaşanıyor. Kullanıcılar da bu konuyla alakalı şikayetlerini ifade etmişlerdi. Neyse ki Apple, simgenin geliştirilmiş bir sürümü üstünde çalışıyor. Bugün erken saatlerde şirket, ikinci iOS 16.1 beta sürümünü paylaştı. Diğer şeylerin yanında güncelleme, pil yüzdesi göstergesine bir ince ayar getiriyor. Şimdi, sadece iPhone’unuzun pili yüzde 20’nin altına indiğinde simgenin kırmızıya dönmesi yerine, pil gibi yavaş yavaş tükenecektir. Bu küçük bir değişiklik, fakat kullanılabilirliği yükselten bir değişiklik.

Beta iki ayrıyeten kilit ekranına bir ince ayar içeriyor. Telefonunuzu şarj etmek adına prize taktığınızda, iOS 15’ten bir özelliği geri getiren zamanın üstünde bir pil yüzdesi göstergesi kısa bir zaman görünecek. iOS 16’nın bir sonraki sürümünün şimdilik bir çıkış tarihi yok. Ayrıyeten, Apple’ın beta ikide bulunan bazı değişikliklerde daha fazla ince ayar yapabileceğini de ifade edelim.

Apple iOS 16’nın pil yüzdesi simgesinde değişiklik yapıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!