featured

AirTag’in ikinci nesli geliyor

Apple’ın, geçen sene tanıttığı yeni eşya izleyici modeli AirTag, şirketin yazılımları ve hizmetleriyle beraber çalışıyor.

Apple’ın iOS’taki “Find My” uygulaması içindeki öğeleri izlemenize imkan tanıyan AirTag, anahtarlar veya cüzdanlar gibi öğeleri izlemek adına kullanılıyor ve eşyanızdan uzaklaştığınızda veya kaybettiğinizde size bildirim yolluyor.

Takip amaçlı kullanılıyor

Son zamanlarda bu tür takip cihazlarının kötüye kullanımı oldukça artmış halde. Örneğin geçtiğimiz tarihlerde, ABD’nin Arkansas Eyaleti’nde yaşayan bir kadının arabasına AirTag yerleştirilmiş ve gizlice izlenmişti.

AirTag yenilenebilir

Apple’ın çok dikkat çeken izleme ürünü Apple AirTag satışları günden güne yükseliyor. Bu duruma kayıtsız kalmayan Apple, ikinci bir sürüm üretmeye hazır durumda.

Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın ikinci nesil AirTag modeli ile karşımıza çıkacağını ifade ediyor. 2021 senesinde yaklaşık 20 milyon adet satan AirTag, 2022 senesinde muhtemelen 35 milyon adet sevkiyat rakamı yakalayacak.

Analist Kuo satışların bu şekilde artmaya devam etmesi durumunda Apple tarafından ikinci nesil AirTag duyurusunun geleceğini ifade etti.

Yeni AirTag modelinin tasarım anlamında değişmeyeceği, fakat bazı yeni teknolojiler sunacağı ifade ediliyor.

AirTag’in ikinci nesli geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!