featured

İş Bankası hisselerine devir yükselişi

Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarından İş Bankası, büyümeyi hedefleyen yeni bir yapı oluşturma amacıyla bağlı ortaklıklarında bulunan hisselerini yeni bir şirkete devretme kararı aldığını duyurdu. Bu kararın ardından İş Bankası hisseleri, rekor seviyede işlem görüyor.

İş Bankası hisseleri, güne yüzde 5’in üzerinde primle başlayarak, gün içerisinde elde ettiği kazanımları artırarak yüzde 9.96 primle tavan seviyeye ulaştı.

Oyak Yatırım analistlerine göre, bankanın aldığı bu yeni kararın, ileriye dönük özsermaye kârlılığına ve piyasa değerine olumlu katkı sağlama potansiyeli bulunuyor. Bu durumun da İş Bankası hisselerine olumlu yansıması bekleniyor.

İş Bankası yönetimi, konuyla ilgili detayları ve planları paylaşmak üzere bu akşam saat 19:00’da bir telekonferans düzenleyecek. Telekonferansta, kısmi bölünme kararıyla ilgili ayrıntılar aktarılacak ve sorular yanıtlanacak.

Bankanın iştirakleri arasında yer alan önemli şirketler arasında Şişecam, Trakya Holding ve Anadolu Hayat gibi sektör liderleri bulunuyor. İş Bankası’nın bu stratejik adımının, bu değerli iştiraklerinin faaliyetlerine nasıl yansıyacağı ise merakla bekleniyor.

İş Bankası hisselerine devir yükselişi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!