featured

Borsa İstanbul’da 2 hisseye işlem yasağı – 2 Temmuz 2024

Borsa İstanbul (BİST), yaptığı incelemeler sonucunda iki hisse için önleyici tedbirler uygulama kararı aldı. BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, iki hisse için tedbir kararı alındığı duyuruldu.

BİST’in KAP’a yaptığı açıklamaya göre, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde Bayrak Taban Sanayi (#BAYRK.E) ve Ray Sigorta (#RAYSG.E) payları 02 Temmuz 2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 01 Ağustos 2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu olamayacak.

Detaylı Açıklama ve Tedbirlerin Kapsamı

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS), hisse senetlerindeki ani ve yüksek dalgalanmaların önüne geçmek amacıyla uygulanmaktadır. Bu kapsamda alınan karar, belirtilen iki hissenin kredili işlem yapılmasını engelleyerek piyasa volatilitesini azaltmayı hedeflemektedir.

Bayrak Taban Sanayi (#BAYRK.E) ve Ray Sigorta (#RAYSG.E) hisseleri, belirli bir dönem boyunca yatırımcılar tarafından kredili işlem yapılamayacak. Bu tedbirin, yatırımcıları koruma ve piyasa istikrarını sağlama amacı taşıdığı belirtilmektedir.

Bu tedbirler, 02 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak ve 01 Ağustos 2024 tarihinde sona erecektir. Tedbir süresince, bu hisselerle ilgili sadece nakit işlemler yapılabilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Borsa İstanbul’da 2 hisseye işlem yasağı – 2 Temmuz 2024
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!