featured

Bilançolar sonrası en çok yükselen hisseler

Son bilanço açıklamalarının ardından Borsa İstanbul’da dikkat çeken hareketler yaşandı. Özellikle banka hisseleri, bilanço sonuçlarının etkisiyle hızlı bir yükseliş kaydetti.

Bilanço açıklama dönemi sonrasında, borsa şirketlerinin performansları sıralandı. Hisse senedi yatırımcıları için önemli bir gösterge olarak değerlendiriliyor. Ancak uzmanlar, hisse fiyatlarının birçok faktörden etkilendiğini ve bilanço sonuçlarının tek başına bir değerleme ölçütü olmaması gerektiğini vurguluyorlar.

Bilanço açıklamalarının ardından, Garanti Bankası (#GARAN) hisseleri % 33,21 ile yatırımcısına en fazla kazandıranlar arasında yer aldı. Yapı ve Kredi Bankası (#YKBNK) % 30,05 getiri sağlarken, Tüpraş (#TUPRS) hisseleri % 29,11 artışla dikkat çekti. Aynı dönemde Akbank (#AKBNK) % 19,76 ve İş Bankası (C) (#ISCTR) % 15,52 ile yatırımcılarına olumlu bir performans sundu.

Ancak bazı hisselerde ise düşüş gözlendi. Ford Otosan (#FROTO) hisseleri % -10,86, Sasa Polyester (#SASA) % -10,13 ve Enka İnşaat (#ENKAI) % -9,59 değer kaybı yaşadı. Pegasus (#PGSUS), Hektaş (#HEKTS) ve Türk Hava Yolları (#THYAO) hisseleri ise sırasıyla % -9,40, % -9,15 ve % -8,46 düşüş göstererek negatif bir seyir izledi.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Bilançolar sonrası en çok yükselen hisseler
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!